Impregnacja drewna – Jedna z najważniejszych kwestii, przy wykończeniu drewna!

Bez wątpienia impregnowanie drewna, to bardzo ważny, jak nie najważniejszy aspekt, podczas wykończenia gotowych produktów drewnianych. Dlatego tak często zastanawiamy się jakie preparaty użyć, aby drewno służyło nam latami.

Drewno, blaty kuchenne lakierować czy nakładać olej?
Nie ma idealne recepty i odpowiedzi na to pytanie – jedna i druga metoda ma wady i zalety. Poniżej kilka najważniejszych kwestii:

Czytaj więcej

LAKIEROWANIE BLATÓW, DREWNA

1) Lakiery tworzą nam powłokę na powierzchni drewna, co pewnością sprawia że są bardziej odporne na wrażliwe detergenty (ketchup, wino, musztarda itp.) (nie możemy zapominać o odpowiednim podkładzie/impregnacie)
2) Drewna, blatów lakierowanych nie ma potrzeby od odnawianie/odświeżanie – dopiero podczas regeneracji, szlifujemy blat i nakładamy ponownie warstwy
3) Niestety, podczas uszkodzenia nie mamy możliwości miejscowego naprawienia blatów – tutaj już musimy przeprowadzić całościową renowację blatu, mebla.
4) Blaty lakierowane do łazienki – sprawdzają się perfekcyjnie.

NAKŁADANIE OLEJU / WOSKU

1) Olej wchłania się w strukturę drewna i nie tworzy powłoki na powierzchni blatu,
2) Oleje są bardziej ekologiczne (chociaż, trzeba uważać z doborem, ponieważ jest wiele chemicznych odpowiedników na rynku)
3) Blaty, meble olejowane można naprawiać punktowo, bez konieczności całkowitej renowacji mebla.
4) Proces nakładania i renowacji jest bardzo prosty
5) Niestety o oleje trzeba nieco więcej dbać niż o drewno lakierowane – dodatkowo co jakiś czas konieczne jest odświeżenie oleju, po przez nałożenie kolejnej warstwy.
Dlatego najważniejsza kwestia to zastosowanie drewna i wybór odpowiedniego impregnatu, lakieru czy oleju/wosku. Zapraszamy do kontaktu, bardzo chętnie podpowiemy jaką impregnację drewna zastosować i wyszczególnimy wszystkie wady i zalety w danym otoczeniu!

SPRAWDŹ OFERTĘ I WYCEŃ ZAMÓWIENIE

Oferujemy szeroki i bogaty wachlarz wyrobów z litego drewna zarówno gotowych, jak i na specjalne zamówienie. Zrealizujemy każde zlecenie i rzetelnie wykonamy każdy projekt stolarski. Trepy, schody, blaty drewniane, progi i meble na indywidualne zamówienie to tylko część wyrobów jakie oferuje nasza stolarnia przy ul. Powązkowskiej 28. Zapraszamy do kontaktu!

Zaufali nam

Polecamy również