Progi drewniane

Produkowane przez nas progi drewniane to produkty najwyższej jakości – zastosowane drewno jest idealnie wysuszone i wykończone. Co więcej? Możemy także wykonać próg wycięty na dowolny kształt w celu dopasowania go do indywidulanych potrzeb Klienta. W razie dodatkowych pytań bądź wątpliwości chętnie odpowiemy i doradzimy. Zapraszamy do kontaktu. Stolarz Warszawa jest do Państwa dyspozycji i chętnie służy fachową pomocą! Zapraszam do naszej hurtowni drewna przy ul. Powązkowska 28.

Czytaj więcej

Wśród podstawowych elementów wykończeniowych, bez których niemożliwe byłoby urządzenie mieszkania lub domu, a o których niewiele się mówi, są progi do drzwi. Zastanawiasz się, czy montaż drewnianych elementów to odpowiedni wybór? Pełnią one przede wszystkim funkcję praktyczną, a estetycznie wykonane mogą stać się prawdziwą dekoracją wnętrza. Które z nich wybrać, aby mieć pewność, że będą służyć użytkownikom przez wiele lat? Czy w ogóle tak długa żywotność prezentowanych dodatków jest możliwa? Owszem, to jeden z głównych powodów, dla których próg drewniany jest chętnie wybieranym produktem. Materiał jest ponadczasowy i uniwersalny, co pozwala dopasować go do dowolnego projektu. Daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i sprawdza się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. Może stanowić spójny element lub stać się kontrastowym dodatkiem przyciągającym wzrok. Warto zadbać o precyzyjne dopasowanie jego wymiarów do drzwi, by mógł pełnić swoją praktyczną rolę i ograniczać przenikanie zimnego powietrza z zewnątrz budynku do środka.

Jeżeli interesują Cię progi drewniane wewnętrzne lub zewnętrzne, które są wykonane z surowców wysokiej jakości, a tym samym gwarantują długą żywotność i odporność – poznaj bliżej naszą ofertę. Stolarnia BRATEX to miejsce, w którym przygotowujemy trwałe i atrakcyjne wizualnie produkty drewniane, zachwycające gusta najbardziej wymagających Klientów. Nasze propozycje trafiają do domów urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym. Wybierają je miłośnicy tradycyjnych rozwiązań i zwolennicy oryginalności. Drewniany próg, choć prosty, może zachwycać swoją formą i strukturą. Mamy świadomość, że w wykończeniu wnętrz liczą się najmniejsze detale, dlatego swoją pracę wykonujemy starannie z dużą dbałością o szczegóły. Każdy element jest precyzyjnie dopracowany i żadne rozwiązanie nie zostało wdrożone przypadkowo. Współpracują z nami doświadczeni specjaliści z bogatą wiedzą, którzy mają świadomość, jakie znaczenie ma ich praca. Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie i korzystamy z aktualnych rozwiązań technologicznych, dzięki temu możemy zaproponować zgłaszającym się do nas Klientom najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie.

Próg drewniany do drzwi zewnętrznych – jaką rolę odgrywa?

Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, to progi drzwiowe odgrywają istotną rolę dla naszego komfortu na co dzień. Są montowane przede wszystkim przy drzwiach wejściowych, ponieważ ich głównym zadaniem jest skuteczne blokowanie wnikania zimnego powietrza z zewnątrz do środka budynku. Progi chronią ponadto przed wszelkimi zanieczyszczeniami, które przez pozostawioną szparę mogłyby przenikać do wnętrza. Okazuje się, że jest jeszcze jedna funkcja, jaką spełniają progi pod drzwi. Dzięki zapewnieniu szczelności mają wpływ na tłumienie hałasów dochodzących z ulicy. Jak widzisz, próg do drzwi jest jednym z istotnych elementów podnoszących komfort domowników na co dzień, ponieważ przyczynia się do zachowania optymalnej temperatury, pomaga chronić przed hałasem, a odpowiednio dobrany i zamontowany będzie pełnił rolę bariery zabezpieczającej przed wnikaniem zanieczyszczeń i przedostawaniem się wilgoci (np. podczas opadów deszczu). Tym samym łatwiej będzie zachować czystość w pomieszczeniach znajdujących się najbliżej wejścia, a kurz i zanieczyszczenia z ulicy nie będą wnikać do mieszkania. Z tego względu warto kupić próg drewniany z uszczelką. Będzie ona dokładnie przylegać do drzwi wejściowych, a tym samym zapewni jeszcze szczelniejszą barierę.

Z wymienionych wyżej powodów warto dokładnie zmierzyć i idealnie dopasować próg drewniany do drzwi zewnętrznych. Należy mieć świadomość, że produkt powinien być odpowiednio przygotowany i zaimpregnowany, aby mógł sprawdzać się w swojej praktycznej roli. Tylko wytrzymały model będzie w pełni funkcjonalny. Zauważ, że próg do drzwi wejściowych będzie narażony na bardzo częstą eksploatację. Domownicy powracający do mieszkania oraz wszyscy odwiedzający Cię goście będą po nim chodzić! Dlatego wytrzymałość produktu powinna być dla Ciebie najważniejszą wartością. Upewnij się, że konkretny model został wykonany z drewna najwyższej jakości, a następnie odpowiednio zaimpregnowany, ponieważ tylko właściwie pielęgnowany próg odwdzięczy się długą żywotnością i pięknym wyglądem. Zwróć uwagę, że zamontowany model będzie narażony nie tylko na wiele kroków każdego dnia, ale także niekorzystne warunki pogodowe, tj. deszcz, śnieg, mróz i promieniowanie słoneczne. Każdy z tych czynników może powodować szkody, jeśli próg drzwiowy drewniany nie zostanie odpowiednio zabezpieczony. W stolarni BRATEX mamy świadomość, że znaczenie ma wysoka jakość surowca, właściwe jego przygotowanie, obróbka i impregnacja. Właśnie dlatego każdy próg do drzwi zewnętrznych przygotowujemy starannie, aby nasi Klienci mogli użytkować go bez ograniczeń.

Próg do drzwi wewnętrznych

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, kupując zewnętrzny próg do drzwi z uszczelką. Równie ważny jest odpowiedni wybór modelu, który ma trafić do wnętrza. Jego rolą jest uzupełnienie aranżacji pomieszczeń. Pozwala płynnie oddzielić od siebie poszczególne pomieszczenia w domu. Ponadto podobnie jak modele do drzwi wejściowych pomaga tłumić dźwięki docierające z innych części domu. Ma znaczenie dla zachowania estetyki drzwi i ścian, przy którym jest umieszczony. Odpowiednio dopasowany pod względem wizualnym sam w sobie stanie się prawdziwą ozdobą mieszkania. Możesz dobrać go kolorystycznie, aby stanowił spójną całość i był jedynie subtelnym dodatkiem. Drewniany próg spełnia oczekiwania miłośników klasyki, ponieważ jest wykonany z ponadczasowego materiału. Pasuje do każdego rodzaju pomieszczeń, choć kojarzy się przede wszystkim z rustykalnym wnętrzem. Okazuje się, że ten wyjątkowy surowiec równie dobrze pasuje do nowoczesnych i minimalistycznie urządzonych wnętrz. Wszystko zawdzięcza swoim walorom wizualnym, które zachwycają zwolenników zarówno tradycyjnych, jak i nietypowych dodatków do wnętrz, a jednocześnie stawiają na najwyższą jakość i funkcjonalność.

Klasyczny próg drewniany do drzwi cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na niepowtarzalne walory estetyczne. Jednak chcąc uzyskać efektowny model, trzeba starannie go przygotować. Właśnie tym zajmujemy się w naszej pracowni w Warszawie. W naszej ofercie znajdziesz gotowe produkty oraz progi drewniane na wymiar – to doskonały wybór dla osób, które w swoich wnętrzach mają nietypową szerokość drzwi. Mamy świadomość, że znalezienie odpowiedniego fachowca, który podejmie się tego zadania, może okazać się trudnym zadaniem. Dlatego w stolarni BRATEX wykonujemy nawet najmniejsze projekty, ponieważ mamy świadomość, że dla zgłaszających się do nas Klientów mają one duże znaczenie. Dokładamy starań, aby prezentowana oferta była spełnieniem oczekiwań osób o zróżnicowanych wymaganiach. Każdy próg pod drzwi przygotowujemy starannie, z należytą dbałością o szczegóły. Jego powierzchnia jest idealnie gładka, a po lakierowaniu lub malowaniu wygląda idealnie oraz zachowuje swoje właściwości na wiele lat.

Próg drewniany – który model wybrać do swojego mieszkania?

Próg drewniany do drzwi jest częstym wyborem osób, które szukają do swojego mieszkania dodatków trwałych, ponadczasowych i atrakcyjnych wizualnie. Choć producenci oferują produkty wykonane z różnego rodzaju materiałów, to właśnie ta kategoria cieszy się niezmienną popularnością mimo wciąż zmieniających się trendów wnętrzarskich. Dają także nieograniczone możliwości dopasowania do stylu i kolorystyki pomieszczeń. Po pierwsze jest to możliwe ze względu na uniwersalny design, a po drugie można przemalować je na dowolny odcień, aby uzyskać wymarzony efekt. Kupując konkretny produkt, zwróć uwagę na jego wymiary. Znaczenie ma przede wszystkim szerokość, ponieważ próg do drzwi powinien stanowić integralną część drzwi i ościeżnicy. Od prawidłowego dopasowania będzie zależeć jego funkcjonalność, wygoda użytkowania oraz ostateczny wygląd. Pozwala on precyzyjnie ukryć wszelkie szczeliny, które mogą pojawić się pomiędzy drzwiami, a podłożem. Tym samym przyczynia się do zachowania czystości w pomieszczeniu i zapobiega gromadzeniu się kurzu i zanieczyszczeń w trudno dostępnych miejscach. Ponadto umożliwia zachowanie nienagannej estetyki we wnętrzu.

Równie istotne jest podjęcie decyzji dotyczącej wysokości progu. Nie ulega wątpliwości, że powinna ona być bezpieczna, aby każdorazowe przechodzenie przez drzwi nie wiązało się z ryzykiem potknięcia. Niektórzy Klienci decydują się na montaż widocznych, nieco wyższych modeli, a inni stawiają na zupełny minimalizm, montując próg, który zaledwie nieznacznie wyłania się ponad powierzchnię podłogi.

Jeżeli szukałeś kiedyś odpowiedniego progu, być może zdajesz sobie sprawę, że odnalezienie produktu o idealnie dopasowanych parametrach jest bardzo trudne i wymaga wiele zaangażowania. Dotyczy to szczególnie właścicieli nieruchomości, a w nich drzwi o nietypowych wymiarach, a także tych, którzy szukają oryginalnych elementów wykończenia wnętrz. Mamy świadomość, że dostępność określonych rozwiązań może być ograniczona. Dlatego oferta stolarni BRATEX wychodzi poza gotowe produkty, które widzisz na naszej stronie internetowej. Jeżeli marzy Ci się próg drewniany szeroki, odpowiednio wysoki, być może w określonym kolorze – zgłoś się do nas. Wystarczy, że opowiesz nam dokładnie o swoich oczekiwaniach, a my dołożymy wszelkich starań, aby realizacja była zgodna z założonym projektem. Znając Twoje potrzeby, będziemy mogli doradzić Ci i podpowiedzieć, jakie rozwiązanie sprawdzi się właśnie w Twoim wnętrzu. Wiele lat doświadczenia i ciągłe pogłębianie wiedzy pozwala nam poznawać aktualne trendy i wdrażać najnowsze rozwiązania, które podnoszą komfort, a w efekcie zadowolenie naszych Klientów.

Progi drzwiowe drewniane – doskonała jakość w atrakcyjnej cenie! Kup w stolarni BRATEX

W ofercie naszej stolarni znajdziesz progi drzwiowe wykonane z różnych rodzajów drewna. Chcemy dać naszym Klientom możliwość wyboru produktu, który będzie spełniał ich oczekiwania pod każdym względem. Dlatego znajdziesz u nas wyroby z dębu, buka, jesiona, olchy czy sosny. Różnią się one właściwościami, wytrzymałością oraz designem. Wybierz taki model, który będzie pasował wizualnie do drzwi i ościeżnicy. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na odporności produktu, wybierz próg drewniany dębowy, wyróżniający się najwyższą trwałością. Popularnością cieszą się modele sosnowe, ponieważ ten rodzaj materiału jest sprężysty i nie ulega łatwo wypaczeniu. Upewnij się, że konkretny produkt będzie łatwo zaimpregnować. Wysoka jakość i odporność ma znaczenie przede wszystkim, jeżeli chcesz kupić próg z uszczelką, który znajdzie się na zewnątrz budynku (tak montuje się progi przy drzwiach wejściowych). Odporność jest istotna dla komfortu domowników, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy niska temperatura, wiatr i deszcz mogłyby przenikać do wnętrza domu, powodując tym samym wyziębienie pomieszczeń. Na wytrzymałość powinni zwrócić uwagę przede wszystkim właściciele domów wolnostojących. W mieszkaniach progi z uszczelką przy drzwiach wejściowych będą zdecydowanie bardziej zabezpieczone i mniej narażone na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych. Zaletą progów drewnianych jest możliwość ich łatwej renowacji i odzyskania utraconych walorów estetycznych. To szlachetny materiał, który prezentuje się pięknie nawet po przemalowaniu i ponownej regeneracji.

Każdy projekt realizujemy starannie z wysoką dbałością o szczegóły, a efektem naszej pracy może być Twój wymarzony próg dębowy z uszczelką, jesionowy z wycięciem lub niski i minimalistyczny olchowy próg bez dodatków. Jeżeli interesuje Cię wyjątkowy i niepowtarzalny próg do drzwi wewnętrznych lub wytrzymały model z uszczelką do drzwi wejściowych – zgłoś się do nas, a my zajmiemy się kompleksową realizacją Twojego projektu. Wybierając współpracę z naszą stolarnią, zyskujesz nie tylko dostęp do materiałów i gotowych produktów najwyższej jakości. Zapewniamy fachową obsługę, profesjonalne doradztwo i terminową realizację zleceń. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy marzą o wyjątkowym wnętrzu i doskonałej jakości dodatków!

SPRAWDŹ OFERTĘ I WYCEŃ ZAMÓWIENIE

Oferujemy szeroki i bogaty wachlarz wyrobów z litego drewna zarówno gotowych, jak i na specjalne zamówienie. Zrealizujemy każde zlecenie i rzetelnie wykonamy każdy projekt stolarski. Trepy, schody, blaty drewniane, progi i meble na indywidualne zamówienie to tylko część wyrobów jakie oferuje nasza stolarnia przy ul. Powązkowskiej 28. Zapraszamy do kontaktu!

Zaufali nam

Polecamy również