Deska heblowana – strugana

Deski strugane to jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych w różnego rodzaju inwestycjach, w których zastosowanie ma drewno m.in. półki, regały, balkony, płoty. W sprzedaży posiadamy wiele rodzajów desek struganych zarówno z sękami, jak i bezsęcznych produkowanych z wysokiej jakości drewna, o grubości od 15 mm do 40 mm. Posiadamy w stałej sprzedaży szereg gotowych desek struganych z drewna sosnowego, dębowego, jesionowego, bukowego i olchowego. Docinamy na wymiary! Zapraszamy do naszego składu drewna i stolarni przy ul. Powązkowska 28 – chętnie doradzimy i podpowiemy jakie deski będą idealne do Twojego projektu.

Czytaj więcej

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór drewnianych elementów konstrukcyjnych, które możesz wykorzystać według własnego uznania. Strugane drewno to takie, z którego została usunięta cienka zewnętrzna warstwa. Zabieg ten przeprowadza się z pomocą specjalistycznej maszyny. Efektem takiego działania jest uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni. Tak przygotowany materiał prezentuje się bardzo estetycznie i wciąż wygląda naturalnie. Heblowanie, bo tak również określa się struganie, ma znaczenie dla przedłużenia trwałości. Właściwa obróbka drewna sprawia, że deski mniej chłoną wodę i zdecydowanie wolniej się wypaczają. Są także mniej podatne na rozwój szkodliwych pleśni i grzybów.

Atrakcyjnie wyglądające elementy drewniane dzięki swoim wyjątkowym walorom wizualnym nadają się do tworzenia eleganckich mebli i dobrze widocznych elementów dekoracyjnych. Zastanawiasz się, ile kosztuje struganie desek? Oczywistym jest, że cena heblowanego drewna będzie wyższa niż zwykłego surowego materiału. Jednak mamy świadomość, że dla zgłaszających się do nas Klientów istotną rolę odgrywa przystępna cena. Dlatego pragniemy zaproponować Ci atrakcyjne produkty w najwyższej jakości, a jednocześnie konkurencyjnej cenie. Zgłoś się do nas, a opowiemy Ci o szczegółach. Obsługujemy Klientów indywidualnych i realizujemy duże zamówienia hurtowe.

Deska strugana – co to znaczy? Do czego można ją wykorzystać?

Deska strugana to drewniany element, który został poddany obróbce na profesjonalnej linii. Naszym Klientom możemy zapewnić gwarancję doskonałej jakości, ponieważ posiadamy własny tartak i stolarnię, a zatem mamy kontrolę nad właściwym przebiegiem całego procesu. W naszej ofercie znalazły się różnorodne propozycje, dzięki temu każdy może wybrać produkt, który odpowiada jego oczekiwaniom pod względem jakości, trwałości i walorów wizualnych. Strugane drewno znajduje zastosowanie w różnego rodzaju inwestycjach. Jest wykorzystywane do tworzenia mebli, balkonów czy konstrukcji drewnianych. W zasadzie nie ma żadnych ograniczeń co do możliwości użycia elementów prezentowanych w tej kategorii. Sprawdza się w projektach tarasów i werand. Można wykorzystać je do przygotowywania ławek ogrodowych, części meblarskich, takich jak rama lub stelaż łóżka. Z drewnianych, odpowiednio przygotowanych elementów chętnie korzystają miłośnicy aranżacji wnętrz, którzy samodzielnie przygotowują różnorodne dekoracje do swojego mieszkania.

W stolarni w Warszawie przygotowujemy zarówno drewno strugane z sękami, jak i bezsęczne, a zatem każdy może dobrać produkt maksymalnie dostosowany do jego upodobań. Oferujemy modele o różnej grubości, co daje szeroki wachlarz możliwości dla każdego Klienta. Struganie desek przeprowadzamy starannie, usuwamy z ich powierzchni wszelkie nierówności i zgrubienia. Gotowe produkty nadają się do dalszej obróbki, czyli malowania, lakierowania lub bejcowania. W odróżnieniu od niestruganego drewna prezentowane produkty wyróżniają się zwiększoną odpornością na czynniki mechaniczne i chemiczne, a także mniejszą wchłanialnością wody. Kolejną zaletą, jaką niesie za sobą struganie desek, jest odstraszanie pasożytów przed składaniem jaj. Ponadto zabieg ten jest jednym z wymogów ochrony przeciwpożarowej, ponieważ wpływa na opóźnienie momentu zapalenia powierzchni drewnianej. Jest to istotne, ponieważ deski nieheblowane mają drzazgi, które szybciej mogą się zapalić. Ponadto idealnie wygładzona powierzchnia sprawia, że płomień potrzebuje więcej czasu, aby mógł zająć drewniany produkt.

Deski strugane w Warszawie – gdzie można je kupić?

Każda deska strugana, którą prezentujemy w naszej ofercie, została starannie przygotowana. Dbamy o wysoką jakość już na etapie pozyskiwania surowca, przez proces jego przetarcia, suszenia, aż do momentu obróbki. Dokładamy starań, aby nasi Klienci mogli cieszyć się trwałymi i doskonale wyglądającymi drewnianymi elementami w swoich domach i najbliższym otoczeniu. Proponowane produkty spełniają odpowiednie normy wytrzymałościowe, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do tworzenia projektów i dowolnych konstrukcji.

Jeżeli szukasz miejsca w Warszawie, w którym możesz kupić deski strugane – zapraszamy do naszej stolarni. Zdecydowaną większość produktów mamy dostępnych od ręki bez konieczności oczekiwania. Jednak na tym nie kończy się nasza oferta! Jeżeli nie interesuje Cię struganie desek, ale przygotowanie konkretnego produktu lub renowacja mebli – zgłoś się do nas, a wykonamy dla Ciebie każdą realizację. Wyróżnia nas wysoka jakość i wyjątkowa dbałość o szczegóły. Zadania realizujemy precyzyjnie i zawsze w wyznaczonym terminie.

Zastanawiasz się, jakie drewno strugane sprawdzi się najlepiej do realizacji twojego projektu? Zalecamy dobór rodzaju surowca do jego przeznaczenia. Warto zwrócić uwagę na trwałość, łatwość obróbki i inne właściwości, a także walory wizualne. Równie istotna jest grubość i szerokość. Wiesz, już co to znaczy, że deska jest strugana i jak powinna wyglądać. Jeżeli jednak masz wątpliwości, który model wybrać, zwróć się z prośbą o konsultację do naszych doradców. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy poszukują desek najwyższej jakości!

SPRAWDŹ OFERTĘ I WYCEŃ ZAMÓWIENIE

Oferujemy szeroki i bogaty wachlarz wyrobów z litego drewna zarówno gotowych, jak i na specjalne zamówienie. Zrealizujemy każde zlecenie i rzetelnie wykonamy każdy projekt stolarski. Trepy, schody, blaty drewniane, progi i meble na indywidualne zamówienie to tylko część wyrobów jakie oferuje nasza stolarnia przy ul. Powązkowskiej 28. Zapraszamy do kontaktu!

Zaufali nam

Polecamy również